نامه ای بخدا...........

یک روز کارمند پستی که به نامه هایی که آدرس نامعلوم دارند رسیدگی می کرد متوجه نامه ای شد که روی پاکت آن با خطی لرزان نوشته شده بود نامه ای به خدا! با خودش فکر کرد بهتر است نامه را باز کرده و بخواند. در نامه این طور نوشته شده بود:

خدای عزیزم؛ بیوه زنی ۸۳ ساله هستم که زندگی ام با حقوق نا چیز باز نشستگی می گذرد. دیروز یک نفر کیف مرا که صد دلار در آن بود دزدید. این تمام پولی بود که تا پایان ماه باید خرج می کردم. یکشنبه هفته دیگر عید است و من دو نفر از دوستانم را برای شام دعوت کرده ام. اما بدون آن پول چیزی نمی توانم بخرم. هیچ کس را هم ندارم تا از او پول قرض بگیرم. تو ای خدای مهربان تنها امید من هستی به من کمک کن..


کارمند اداره پست خیلی تحت تاثیر قرار گرفت و نامه را به سایر همکارانشنشان داد. نتیجه این شد که همه آنها جیب خود را جستجو کردند و هر کدام چند دلاری روی میز گذاشتند. در پایان ۹۶ دلار جمع شد و برای پیرزن فرستادند..
همه کارمندان اداره پست از اینکه توانسته بودند کار خوبی انجام دهندخوشحال بودند. عید به پایان رسید و چند روزی از این ماجرا گذشت. تا این کهنامه دیگری از آن پیرزن به اداره پست رسید که روی آن نوشته شده بود: نامه ای به خدا!
همه کارمندان جمع شدند تا نامه را باز کرده و بخوانند. مضمون نامه چنین بود:

خدای عزیزم؛ چگونه می توانم از کاری که برایم انجام دادی تشکر کنم . با لطف تو توانستم شامی عالی برای دوستانم مهیا کرده وروز خوبی را با هم بگذرانیم. من به آنها گفتم که چه هدیه خوبی برایم فرستادی.. البته چهار دلار آن کم بود که مطمئنم کارمندان اداره پست آن را برداشته اند!

نامه خدا

/ 41 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سجاد

سلام... شهادت مظلومانه امام جواد عليه السلام را خدمت شما تسليت عرض مي كنم امام جواد عليه السلام مي فرمايد تاخير در توبه فريب خوردن است و عذر تراشي در برابر خداوند موجب نابودي است .......................................... داستان زيبايي بود ولي متاسفانه اين روحيه سوء ظن به ديگران خيلي جاها هست و خيلي وقت ها طرف مهرباين مي كنه ولي اون با سوء ظني كه داره اون را چيز بدي مي بينه و خيال مي كنه كه طرف داره به اون ضربه مي زنه و يكي از عوامل ان هم نشنيي با افراد بد است اونا هميشه ديگران را به بدي ياد مي كنند و اين باعث ايجاد سوء ظن در ديگران مي شود همان گونه كه حضرت امير مي فرمايد: همنشينى با بدان، سبب سوء ظنّ به نيكان مى‏شود. [گل][گل][گل]

الی

سلام ممنون که سر میزنی و من بازیدیدهاتو بی جواب میزارم فوق العاده سرم شلوغه زود میام..[گل] یا علی.

سمیرا و ماهی ها

قبلا یه جا خونده بودمش

مهسا

[چشمک]جالب بود اما عکس مناسب نبود اگه پاکت پستی اروپاییه باید روی پاکت مینوشتmesseage for god در ضمن روش جالبیه از این به بعد همه واسه خدا نامه بنویسیم تا مشکلات مالیمون رو بر طرف کنن اما از کارمندای پست ایران بعیده بیچاره ها همش 765032حقوق میگیرن عید که چه عرض کنم واسه خرج عروسی هم کمک بخوایم 100تومن هم نمیدن

کیانا

همون قضیه ی ثواب کردن و کباب شدن خودمونه!!

هستی

سلام من لینکت کردم به اسم وروجک منوبه اسم هستی عاشق بلینک

سارا

سلام خوبی کم پیدایی راستی اپم[هورا]

تک پر

امروز یه نقشه گنج کشیدم دادم دست داداش کوچیکم که ۵ سالشه اونم از صبح کل خونه رو سه بار گشته ولی چیزی پیدا نکرد بیچاره الان از خستگی بیهوش شده (لامصب کرم ریختن به هر سن وسالی حال میده رفیق[نیشخند])

غزل

گفته بودی كه چرا محو تماشای منی آنچنان مات كه یكدم مژه بر هم نزنی مژه بر هم نزنم تا ز دستم نرود ناز چشم تو به قدر مژه بر هم زدنی [گل][گل][گل][گل][گل][گل] آپم و منتظر ...

غزل

گفته بودی كه چرا محو تماشای منی آنچنان مات كه یكدم مژه بر هم نزنی مژه بر هم نزنم تا ز دستم نرود ناز چشم تو به قدر مژه بر هم زدنی [گل][گل][گل][گل][گل][گل] آپم و منتظر ...