اندر حکایات 100 میلیون

در حالی که امسال روند افزایش نرخ اجاره بها همچنان در حال صعود است و مقامات دولتی همچنان وعده بی عمل برای کنترل بازار مسکن می دهند و نمایندگان مجلس هم  ، تا کنون هیچ اقدام عملی در این خصوص انجام نداده اند، یکی از وکلای ملت !نگرانی خود را از سقف قطعی مبلغ رهن خانه نمایندگان اظهارکرده و مبلغ 100 میلین تومان برای رهن خانه را با توجه به گرانی مسکن کافی ندانسته است !!!!!!!!!!!!!!!!                                    نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سقف قطعی مبلغ رهن خانه نمایندگان مشخص نشده است، گفته: مبلغ رهنی که به نمایندگان اختصاص داده می‌شد 100 میلیون تومان بود اما برخی وکلای ملت اعلام کردند که با توجه به افزایش اجاره بها امکان تهیه مسکن با این پول را ندارند بنابراین مجلس در حال پیگیری این موضوع است.
 
البته در پایان مجلس قرار است این پول به قوه مقننه باز گردد!!!!!!!!!!!!!       هر چند بیان این مطلب که 100 میلیون برای رهن یک خانه در تهران کافی نیست خود تایید قوی بر ماجرای گرانی بی سابقه مسکن  اجاره بهای آن است، اما سوال اصلی اینجاست که نمایندگان برای خدمت به مردم در خانه ملت هستند یا خدمت به خود؟

در روزهایی که برخی خانوارها نیازمند کمتر از 5 میلیون تومان برای اجاره یک اتاق برای خانواده تحت سرپرستی خود هستند،اعتراض به مبلغ 100 میلیون تومان برای رهن خانه یک نماینده چه معنایی می تواند داشته باشد؟

آیا این درست نماد اشرافی گری نیست که بسیاری در خانه ملت به آن اعتراض دارند؟چرا یک نماینده مجلس باید یک خانه  100 میلیونی رهن کند؟آیا امکان اسکان نمایندگان مجلس در خانه ای متوسط تر امکان پذیر نیست؟

در جایی که دولت کاری برای کنترل بازار مسکن نمیکند آیا این وظیفه نمایندگان مردم نیست که دغدغه آنها بی خانگی مردم باشد نه خودشان؟

البته نماینده شبستر اعلام کرده که خانه دار است و نگران باقی نمایندگان است اما در هر حال در روزهایی که مسکن مهم ترین نگرانی افکار عمومی است، وقتی نه دولت و نه وکلای ملت به فکر مردم باشند، چاره کار چه خواهد بود؟

آقای نماینده شبستر ، ممنون که نگران همکارانتان هستید . سر سوزنی هم نگران رای دهندگانتان باشید . بخدا بجایی برنمی خورد

/ 11 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مریم ...

کو گوش شنوا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ملت دارن از گرسنگی میمیرن!! تو همون تهران کدوم یکیشون میره حلبی آباد؟؟؟!!!

ارام وحشی

عالی بود. ولی بترس . ننویس اینا رو [چشمک] میدونی که !!!!!!

بهار

[عصبانی][عصبانی][عصبانی] همه چی سر جاشه حتما [دروغگو] باید اینم سر جاش باشه..... چی میشه گفت.....[افسوس]

ارام وحشی

هنوز نمیدانم تو سرم کلاه گذاشتی یا کلاهم را برداشتی ؟! بازی کلمات دیوانه ام میکند یا شاید کلاه من هم داستانی شده برای خودش !

دردانه

سلام .....ممنون از مطلب تان ....به راستی کاش کمی هم دغدغه مردم وجود داشت ......

شبانه.بلاگفا

ببخشید نبودم دقیقا شماره تلفنی که گذاشتم گاهی به درد احوال پرسی میخوره اومدم دیدم آپ نشده می تونین بیاین اگه قابل میدونین و پستای گذشته رو هم نقد کنین پستایی که نبودم سپاس پیشاپیش[گل]

حامد

ببينم ميتوني كاري بكني كه فيلترت بكنن !

حامد

سلام داداش چاكرخواتم. ايشالا كه اينطور باشه. زندگي باور آرزوهاست.آرزوهاي قشنگي برايت آرزو دارم. تو آنها را باور كن [گل]

سارا

از این قوم هر چی بنویسیم کمه روزی که مملکتو دادیم دستشون باید انتظار این روزا رو هم میکشیدیم طرف شام شب نداره بعد این مرفهین بی درد چه زندگی ای واسه خودشون راه انداختن درد ما را نیست درمان الغیاث